دانلود رایگان جزء ۳۰ قرآن با صدای قاری نوجوان یوسف کالو علی با فرمت mp3

0 427

یوسف کالو علی نوجوان ۱۳ ساله اهل میانمار و ساکن عربستان است. وی که از سن ۵ سالگی پا به عرصه حفظ و قرائت کلام‌الله مجید گذاشت، در اندک زمانی به شهرت در تلاوت قرآن رسید و همگان را مجذوب صوت دلنشین و قرائت جذاب خود کرد؛ موهبتی که خداوند متعال در صوت به او عطا کرد، باعث شد کودکان بسیاری در عربستان و حتی خارج از این کشور علاقه‌مند به حفظ و قرائت قرآن شوند.

یوسف این توانایی را دارد که قرآن کریم را به مقام‌های متعددی تلاوت کند، تلاوت او شبیه بسیاری از قاریان برجسته و محبوب عربستانی همچون شیخ «عبدالولی الارکانی» است و با اینکه عرب‌زبان نیست اما قرائتی روان و سلیس دارد.

مسیر قرآنی یوسف کالو

یوسف کالو، قرآن‌آموز مسجد «عثمان بن‌عفان» وابسته به انجمن خیریه حفظ قرآن کریم در جده بود و از پنج‌سالگی با شرکت در  جلسات قرآنی این مسجد روزانه دو صفحه از قرآن کریم را حفظ می‌کرد.

وی در سن ۱۲ سالگی موفق به حفظ کل قرآن شد و به‌دلیل صوت زیبایی که در تلاوت قرآن داشت، از سوی متولیان مسجد «امام بخاری» برای تلاوت قرآن نمازهای تراویح(نماز ویژه اهل‌سنت در ماه مبارک رمضان) دعوت به همکاری شد و پس از آن با اصرار مشوقان خود به‌ویژه پدر‌و‌مادر و محمود حسین علی، مربی قرآن خود، نخستین فایل صوتی تلاوتش از جزء ۳۰ قرآن کریم را وارد بازار کرد.

تلاوت جزء ۳۰ یوسف کالو در ۲۵ هزار نسخه نوار کاست و ۵ هزار نسخه لوح فشرده ظرف مدت کوتاهی در مکه، مدینه و جده به فروش رفت و پس از آن بود که با شهرتی که در عربستان پیدا کرد از سوی شبکه‌های ماهواره‌ای جهت تلاوت قرآن دعوت به حضور شد.

یوسف کالو اکنون به آموزش حفظ قرآن به کودکان می‌پردازد و هدف او دریافت اجازه‌نامه قرائت‌های ده‌گانه و امامت مسجد به‌جهت فعالیت در عرصه قرآن و شریعت است.

دانلود صوت یوسف کالو

از طریق لینک ذیل می توانید فایلهای صوتی mp3 جزء ۳۰ و سوره های مریم، یس، صافات، ص، ق، الرحمن به صورت تفکیک سوره سوره، با صدای زیبای قاری خردسال یوسف کالو علی، به صورت یکجا و فایل zip زیپ شده دانلود فرمایید.

لینک دانلود

لینک دانلود نرم افزار اندروید صوت ترتیل  ۳۰  با صدای زیبای یوسف کالو علی:

ورود به صفحه دانلود و توضیحات نرم افزار

نمونه صوت یوسف کالو علی

سوره ۱ الفاتحه حمد

سوره ۱۱۴ الناس

سوره ۱۱۳ الفلق

سوره ۱۱۲ الاخلاص (توحید)

لینک کوتاه مطلب : https://reihaneha.ir/?p=8463

نظر شما درباره این پست چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − 10 =